Search and Hit Enter

INAUGUREM SANTA YALLA OPTIQUE SOLIDAIRE!

Després d’anys de molta feina i esforç, per fi podem anunciar-vos una de les accions més esperades d’Etnia Barcelona Foundation: La inauguració de l’òptica solidària de Santa Yalla per fi es va poder celebrar el passat 17 de novembre.

La setmana passada, el nostre equip va viatjar a Ziguinchor (el Senegal) per a traslladar tot el material i equipament necessari i inaugurar aquesta òptica tan especial per a tots nosaltres.

Va ser una setmana de molta feina, però també plena de moments molt emotius.

Es va celebrar la cerimònia d’obertura amb convidats molt especials: tot l’equip de dones que treballen ara a l’òptica, membres d’altres iniciatives de la plataforma Santa Yalla, representants dels ajuntaments de Viladecans i Gavá (col·laboradors del projecte) i part de l’equip d’Etnia Barcelona. Durant la inauguració, vam viure un moment molt especial amb els discursos d’Aitana Modolell, directora de la fundació; i Fatou, directora de la nova òptica, oferint mostres d’unió i agraïment a tots els assistents.

El nostre equip va planificar formacions diàries a les dones de Santa Yalla, ara encarregades de gestionar l’òptica. Van aprendre sobre aspectes tècnics, financers, informàtics i de venda. Una cop finalitzades, era el moment de posar en pràctica tots aquests coneixements i començar a treballar en les revisions de vista per a la gent local de Ziguinchor: Van atendre més de 200 persones en 3 dies!

Revisió a l'òptica Santa Yalla

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Estem molt orgullosos de l’excel·lent acolliment que ha tingut SANTA YALLA OPTIQUE SOLIDAIRE, i volem agrair la gran feina realitzada tant per les dones de Santa Yalla com per l’equip de la fundació. Som una gran família!

I per descomptat, a totes les persones implicades que ens han ajudat a fer realitat aquest projecte. El nostre objectiu sempre ha estat aconseguir que la població senegalesa tingués accés a una salut visual de qualitat, i gràcies a SANTA YALLAOPTIQUE SOLIDAIRE estem a un pas més prop d’aconseguir-lo.

Gràcies a tots! Esperem veure’ns molt aviat.